Szeroki wybór i dostępność

Zadzwoń do nas 77 45 80 760

SIMMERINGI JEDNOWARGOWE (A)
SIMMERINGI DWUWARGOWE (AO)
SIMMERINGI COMBI (SF)
SIMMERINGI KIERUNKOWE (RD/RS)

Uszczelnienia obrotowe jednowargowe mają zastosowanie gdy w konstrukcji użyto dodatkowych elementów zabezpieczających wargę simmeringa przed wywinięciem.

Standardowa budowa z obudową zewnętrzną z elastomeru z dodatkową wargą przeciwpyłową . Dostępne w różnych wersjach materiałowych w zależności od zastosowania. 

Składa się z co najmniej dwóch zmontowanych elementów stosowany głównie w maszynach rolniczych i budowlanych. dodatkowo posiadają element z poliuretanu który skutecznie uszczelnia występyjące niewielkie ruchy poosiowe.

Uszczelniacz posiadający dodatkowo na wewnętrznej powierzchni (od strony wału) listki odprowadzające olej. W zależności kierunku obrotów walu stosujemy simmmeringi lewo lub prawo kierunkowe.

SIMMERINGI JEDNOWARGOWE METAL (B1 lub B2)
SIMMERINGI BEZSPRĘŻYNOWE (RZV)
SIMMERINGI CIŚNIENIOWE (BABSL)
SIMMERINGI CASSETTE

Standardowa budowa otwarta lub wzmocniona do zwykłego montażu. Występują w wersjach jedno lub dwuwargowych. Stosowane w miejscach narażonych na występowanie wysokiej temperatury wtedy często część elastyczna wykonana jest z mieszanki FPM lub MQV.

Simmeringi RZV bez sprężyny dociskającej wargę uszczelniającą występują w rozmiarach pozwalających na uzyskanie małej różnicy średnic (zwenętrznej i wewnętrznej). Stosowane jako uszczelka chroniąca od tłuszczu i pyłu.

Obciążalny ciśnieniowo układ do stosowania bez pierścienia podporowego, przeznaczony do urządzeń pracujących pod ciśnieniem jak pompy hydrauliczne (wyporowe), silniki hydrostatyczne i sprzęgła hydrodynamiczne. Występują w wersji jedno lub dwuwargowej.

Kompletna jednostka składająca się z Simmering’u i nieodłącznego elementu przeciwbieżnego. Stosowane w przypadku szczególnego zabrudzenia. Zintegrowany element przeciwbieżny spełnia wysokie wymagania stawiane uszczelkom dynamicznym. Zastosowanie w przemyśle maszyn rolniczych oraz budowlanych.

SIMMERINGI B1BA
SIMMERINGI DUO

Simmeringi z obudową metalową, posiadają wzmocnione osadzenie dzięki częściowemu płaszczowi z elastomeru na średnicy zewnętrznej i od strony dna. Znajdują zastosowanie w pojazdach użytkowych i maszynach budowlanych.

Stosowany w przypadku konieczności separacji dwóch mediów. Montowany przede wszystkim na osiach wolnobieżnych. 

JEŚLI ELEMENTU KTÓREGO SZUKASZ NIE ZNALAZŁEŚ NA NASZEJ STRONIE, ZADZWOŃ DO NAS POD NUMER  77 45 80 760 I ZAPYTAJ O DOSTĘPNOŚĆ TOWARU NASZYCH SPRZEDAWCÓW, LUB KLIKNIJ NA PRZYCISK OBOK, BY WYSŁAĆ ZAPYTANIE MAILOWE.

Close Menu